Kto płaci za sukienki dla druhen?

Od niedawna, również w naszym kraju na ślubach i weselach zaczęły pojawiać się druhny wraz z drużbami. Taki orszak ma ogromny wpływ na oprawę całej ceremonii. Jego wielkość zależy od nowożeńców. Od nich również zależy, jakie będą kreacje druhen. Ich stroje muszą jednak pasować do stroju Panny Młodej, lecz nie mogą go zdominować. I tu nasuwa się pytanie kto kupuje sukienki dla druhen? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jest kilka rozwiązań - wszystko zależy od wymagań Państwa Młodych, od zasobności portfela oraz od ilości druhen.

Im większe wymagania, tym większe koszty.

Jeśli Panna Młoda planuje dla swoich druhen jednolite sukienki zarówno pod względem kroju, jak i koloru, powinna za nie zapłacić. Co prawda każda z pań poproszona o bycie druhną z pewnością kupiłaby sobie sukienkę na tą uroczystość. Ale czy pasowałyby one do siebie? Czy pasowałyby do ogólnej wizji Państwa Młodych? Raczej nie. Każda z pań na pewno wyglądałaby zjawiskowo, ale już w orszaku z pewnością niezbyt. W takim wypadku więc, za jednolite sukienki dla druhen odpowiada, także finansowo, sama Panna Młoda lub wspólnie z narzeczonym.

Inne warianty ale równie dobry efekt!

Jest jeszcze inne rozwiązanie - sukienki druhen mogą być utrzymane w jednolitym kolorze lub gamie kolorystycznej, a fason sukienki panie dobierają do swojej figury. Jest to dobre rozwiązanie z wielu względów. Panna Młoda ma wybór koloru jaki jej najbardziej odpowiada pod wieloma względami. Będzie on współgrał z jej kreacją lub wkomponuje się w ogólną oprawę wesela. Panie natomiast dobiorą fason do swojej sylwetki i do swojego stylu. Będą stanowiły pewną spójną grupę, ale zachowają przy tym indywidualność. Kto w takim wypadku płaci za sukienki dla druhen? W tym wypadku Panna Młoda powinna kupić materiał na sukienki, a druhny uszyją je na własny koszt. Jeśli planowany jest zakup gotowych sukienek, panie mogą podzielić się kosztami. Taki wariant jest też dobry, kiedy Państwo Młodzi poprosili na druhny panie różniące się dość mocno figurą, wiekiem czy nawet stylem ubierania. Druhny oprócz swoich obowiązków związanych ze ślubem powinny się dobrze bawić, a sukienka ma na to również wpływ.

Można zastosować też inny wariant podzielenia się kosztami. Panna Młoda proponuje fason sukienki, a druhny mają swobodę w wyborze materiału. Oczywiście rodzaj materiału i kolorystyka każdej z sukienek muszą do siebie pasować pod względem gamy kolorystycznej, wzorów czy rodzaju materiału. Kto w tym wypadku płaci za sukienki dla druhen? Podobnie jak w poprzednim przypadku, koszty zostaną podzielone między Pannę Młodą i druhny. Druhny kupują w własnym zakresie materiał, a za uszycie sukienek płaci Panna Młoda lub wspólnie Państwo Młodzi. Takie rozwiązanie będzie bardzo dobre w wypadku, gdy druhny bardzo różnią się karnacją, kolorem włosów ale mają podobne figury. Również w tym wypadku można postawić na zakup gotowych sukienek. Bardzo wiele modeli występuje w szerokiej gamie kolorystycznej i każda z pań z pewnością znajdzie dla siebie odpowiedni kolor, który zaakceptują Państwo Młodzi.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię