Ubrania, które nosimy każdego dnia, zależą w dużej mierze od naszego nastroju i samopoczucia. Czasami zależy nam na maksymalnym luzie i wygodzie, innym razem lubimy ekstrawagancję lub nonszalancję, a czasami najważniejsze jest po prostu podkreślenie sylwetki takiej, jaka jest. Często oznacza to, że ciało wydaje się wyszczuplone, ponieważ sukienki obcisłe czy też po prostu dobrze dopasowane wydają się optycznie chować krągłości.

Przede wszystkim jednak obcisła sukienka jest wyrazem pewności siebie i chęcią podkreślenia swoich atutów. Oprócz tego poszczególne modele takich sukienek są niezwykle eleganckie, dlatego warto mieć taki model w swojej szafie, aby móc włożyć tę sukienkę wtedy, kiedy nic innego nie będzie pasowało. Sukienki dobrze dopasowane do ciała mają jeszcze więcej zalet, o których warto pamiętać w czasie zakupów.

Obcisłe sukienki dla każdej kobiety

Wybierając dla siebie sukienkę, dobrze przylegającą do ciała, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób wpływa ona na wygląd. Jeśli zależy Ci na zakryciu niektórych partii ciała, z pewnością szukasz takich modeli, które można zakwalifikować jako sukienki wyszczuplające. Wówczas koniecznie warto zwróć uwagę na suknie w ciemnych kolorach, ponieważ to właśnie ciemne barwy najbardziej maskują to, co okrywają. Unikaj też wzorów poziomych, takich jak, na przykład, poziome paski, ponieważ one optycznie poszerzają sylwetkę.

Innym efektem, jaki kreuje obcisła sukienka, jest optyczne wydłużenie sylwetki czy też, w przypadku wysokich kobiet, podkreślenie wzrostu. Jeśli zależy Ci na takim efekcie, świetnie sprawdzi się, na przykład, sukienka opinająca ciało od góry do dołu, ozdobiona jedynie jedną falbaną przy biodrze oraz delikatnymi falbankami wokół ramion. Podobnie zadziała sukienka z elementami koronki, która również podkreśla wysokość sylwetki.

Kiedy warto włożyć obcisłą sukienkę

Ze względu na to, że sukienki obcisłe wyglądają bardzo klasycznie, sprawdzają się podczas wielu okazji, a wszystko zależy od fasonu. Eleganckie modele są idealne podczas takich uroczystości jak ślub, koncert czy gala. Są gustowne, klasyczne i z łatwością można do nich dopasować również klasyczne szpilki. Co więcej, dobrze dopasowana do ciała sukienka świetnie wygląda również z kozakami, co jest bardzo dużym plusem – warto mieć taką sukienkę, aby móc się ubrać elegancko w zimie i jednocześnie włożyć pasujące do niej ciepłe buty.

Oprócz tego obcisła sukienka to również propozycja na co dzień. Do pracy warto wybrać taki model, który pasuje do oficjalnego charakteru każdego miejsca pracy, a więc sukienkę gustowną, ale jednocześnie minimalistyczną. Jeśli nie obowiązuje Cię w pracy oficjalny strój, sprawdzi się również suknia w kwiaty i nie tylko. Z kolei na randkę z ukochaną osobą czy na koncert muzyki poważnej możesz założyć klasyczną, elegancką sukienkę z kopertowym dekoltem. Bardzo wygodnym wariantem dopasowanej sukienki jest również sukienka z dzianiny, idealna wtedy, kiedy najważniejszy jest dla Ciebie komfort.

Jak wybrać sukienkę

Jeśli nie jesteś pewna, która sukienka będzie dla Ciebie najlepsza, warto podążać za kilkoma prostymi wskazówkami. Na pewno odrzuć kolory, w których nie czujesz się dobrze, materiały, które są dla Ciebie niewygodne i ozdoby, których nie lubisz. Wówczas możesz zwrócić uwagę na wszystkie te sukienki obcisłe, które będą do Ciebie pasowały. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na okazję, podczas której będziesz nosiła daną suknię. Jeśli jest to podniosłe wydarzenie, warto postawić na elegancję.

Z kolei, jeśli nie kupujesz sukienki z myślą o konkretnym dniu, wybierz taką, którą chętnie założysz wielokrotnie. Jeśli jest możliwość, że będziesz w niej tańczyć, zwróć uwagę na szerokość spódnicy. Jeśli wolisz sukienki obcisłe bez rękawów, pamiętaj, aby i na to zwrócić uwagę. Jeśli, z kolei, dobierasz sukienkę do butów, warto stworzyć stylizację, która dobrze będzie się uzupełniała pod względem kolorystycznym i stylu. Nie zapomnij również wybrać odpowiedniego rozmiaru, aby sukienka dobrze dopasowała się do Twojej sylwetki.