Zielony to jeden z najbardziej radosnych kolorów. To barwa przyrody budzącej się do życia, kolor nadziei i spokoju, kojarzony ze szczęściem. Osoby chętnie ubierające się w zielone ubrania odbierane są jako przyjazne i bezkonfliktowe. Jeśli chcesz być postrzegana jako osoba radosna i kochająca naturę, wybierz koniecznie zieloną sukienkę. Zielony występuje w tak wielu odcieniach, że z pewnością znajdziesz dla siebie taki, w którym będziesz pięknie wyglądać. W sklepie Kartes Moda znajdziesz sukienkę, którą pokochasz.

Dla kogo zielone sukienki

Zieleń zieleni nie równa – można spotkać zimne neonowe odcienie, maskującą zieleń khaki albo ciepłe szmaragdy i butelkowe zielenie. Dzięki tak szerokiej palecie bez problemu odnajdziesz taki odcień zieleni, w którym zaprezentujesz się olśniewająco. Zielona sukienka to pomysł na stylizację pasująca zarówno do pracy, jak i na spacer po lesie, wszystko zależy od jej kroju i zastosowanych dodatków. Zielony ma właściwości uspokajające, zakładając zieloną sukienkę, możesz pomóc swoim współpracownikom lub klientom. Patrząc na Ciebie, a właściwie na kolor zielony, będą mieli szansę na szybki relaks. Warto włączyć ten kolor do firmowej garderoby. Oczywiście nie oznacza to, że jest to barwa nadająca się jedynie do aktywności zawodowej. Długie, nieco powłóczyste zielone sukienki pięknie będą wyglądały w połączeniu z budzącą się do życia przyrodą. To świetny pomysł na strój na spacer po parku lub przechadzkę po lesie.

Jak nosić zieloną sukienkę

Wśród kolorów pasujących do zieleni w wersji romantycznej znajdziesz głównie beże i czernie. Natomiast łącząc zieleń z żółcią czy błękitem, uzyskasz stylizację o lekkim dziewczęcym charakterze. Zieleń to wiosna! Rzadko do których sukienek aż tak pasują kwiatowe wzory. Zielona sukienka z deseniem w kwiaty to ponadczasowy klasyk. Jeśli jesteś kobietą o filigranowej budowie, postaw na delikatne wzory, możesz wybrać klasyczną łączkę. Paniom o solidnej budowie polecamy kwiatowe hafty umieszczone na rękawach lub pojedyncze wyraźne printy. Wszystko jednak zależy od fasonu, jaki wybierzesz.

ZIelona sukienka na wesele

Szukając odpowiedniej kreacji na wesele, także możesz wziąć pod uwagę soczystą zieleń. Jeśli jesteś zdecydowana na to, aby wyróżnić się z tłumu, postaw na dodatki w kolorach kontrastowych. Z zieloną sukienką pięknie zagrają dodatki czerwone, malinowe czy bordowe. Szpilki, torebka, paznokcie, albo niebanalne nakrycie głowy w którymś z tych odcieni zdecydowanie nie pozwolą o Tobie zapomnieć. Oprócz tego nie obawiaj się złota i srebra, do zieleni chłodnej idealnie pasuje srebro, z jej cieplejszymi odcieniami świetnie współgra szlachetne złoto. Jeśli wolisz zrezygnować z wyrazistych dodatków, a jednak chcesz wybrać weselną kreację w kolorze zieleni, postaw na krój. Piękne falbany i efektowne marszczenia, rozkloszowane spódnice pięknie układające się w tańcu sprawią, że Twoja zielona sukienka zachwyci wszystkich, którzy Cię w niej zobaczą.