Za sukienkę mini uznaje się taką, która kończy się przed kolanami, do około 20-30 cm poniżej linii pośladków. Przez lata historii przechodziła ona różne ewolucje – aż do kształtu, który znamy dziś. Najróżniejsze fasony, kroje, wzory i materiały wykorzystywane aktualnie w produkcji sukienek mini wpływają na to, że mamy ogromny wybór, co jest oczywiście na pewno plusem. Jak sukienka mini zmieniała się przez lata historii? Zapraszamy do krótkiego przeglądu sukienek mini na przestrzeni lat.

Trochę historii – jak zmieniała się sukienka mini

Pierwsze figurki kobiet w sukienkach mini pochodzą ze starożytności i sięgają aż 6000 lat wstecz. Sukienki, jakie znamy, ukształtowały się natomiast dopiero w XX wieku. Jeszcze na jego początku sukienki mini przed kolano były absolutnie zakazane. Kobieta przechodziła wówczas spod opieki rodziców pod opiekę męża i kojarzona była głównie z utrzymywaniem ogniska domowego. Krótkie sukienki zarezerwowane były tylko dla tancerek, na przykład kabaretowych. Dopiero w latach 30. pojawiły się pierwsze sukienki mini przed kolano, a i wówczas nie były przeznaczone jeszcze dla „porządnych kobiet”. Dopiero 30 lat później, w latach 60. – okresie rewolucji i głębokich zmian obyczajowych – sukienki mini wkroczyły z wybiegów modowych do kobiecych szaf. Od tamtej pory jeszcze ewoluowały aż do kształtu, jaki znamy dziś. Obecnie sukienki mini są absolutnym must have w każdej damskiej garderobie.

Sukienka mini w Twojej szafie

Kartes Moda spełnia oczekiwania kobiet, dla których długość sukienki mini – przed kolana – nie stanowi żadnego problemu, a wręcz przeciwnie – uwydatnia kobiecą sylwetkę, a przede wszystkim pokazuje nogi. Jeśli masz się czym pochwalić, a z pewnością tak jest – postaw na sukienkę przed kolana i ciesz się jej zawsze modnym wyglądem i nieśmiertelną uniwersalnością. Wybierz taki „power look” nie tylko na co dzień, ale może przede wszystkim – na specjalne okazje. Czy to kolacja we dwoje, ważny meeting w pracy, a może spotkanie z przyjaciółmi – sukienka mini będzie Twoim doskonałym towarzyszem i elementem kreacji, który cieszy oczy i zachwyca wszystkich.

Różności w Kartes Moda – ponad 100 sukienek do wyboru

W naszym sklepie masz do wyboru ponad 100 różnych sukienek – w najróżniejszych fasonach, krojach, printach, wzorach i wykonanych z różnorodnych materiałów. Ponadczasowa koronka, znowu eksploatowana na światowych wybiegach, a może jednolity kolor wraz z klasycznym fasonem – od Ciebie zależy, co wybierzesz, ważne, abyś dobrze się czuła. Mamy sukienki eksponujące talię czy biust, ale także takie, które ukrywają ewentualne mankamenty, takie jak na przykład większe uda czy brak wcięcia w talii. We wszystkich będziesz świetne się czuła, a dobre samopoczucie nigdy nie wychodzi z mody – sukienka ma tę magiczną moc, że gdy ją zakładasz, odmieniasz się w XXI-wieczną księżniczkę, panią swojego losu.

Sukienki polskie na realnych zdjęciach

Wybierając sukienkę mini z oferty Kartes Moda, masz pewność, że kupujesz w 100% polski towar. W Polsce zaprojektowane i uszyte, dają gwarancję, że wspierasz polski rynek ubraniowy, co jest zdecydowanie pozytywne. Z troską i dbałością o najmniejszy detal, tworzymy ubrania, które nie tylko dobrze wyglądają, ale także wspaniale noszą się na co dzień. Widzisz je na realnych zdjęciach, bez graficznych przekłamań, więc pozostaje Ci tylko wybrać właściwy dla Ciebie rozmiar.

Bezpieczne zakupy w Kartes Moda

Gdy jednak nie trafisz z rozmiarem albo z fasonem, gdy sukienka źle na Tobie leży lub po prostu nie czujesz się w niej dobrze, masz aż 30 dni na zwrot. Zakupy u nas, jak widać, są nie tylko w pełni satysfakcjonujące, ale także całkowicie bezpieczne. Reasumując, masz przede wszystkim ogromy wybór – fasonów, krojów, printów, zastosowanych przy uszyciu materiałów. Dzięki temu dobierzesz sobie sukienkę mini na niemal każdą okazję, jaką tylko zechcesz. Ponadto, oprócz świetnego wyglądu, sukienki mini charakteryzują się ogromnym komfortem użytkowania – noszą się nadzwyczaj wygodnie i dobrze. Jesteśmy przekonani, że na jednej sukience mini się nie skończy. Wracaj do nas, wybieraj, ciesz się unikatowym ubiorem stworzonym w Polsce i bądź zadowolona z całkowicie bezpiecznych zakupów.