Elegancja ubrań ma wiele wcieleń, a jednym z nich jest sukienka asymetryczna. Jest ona połączeniem klasycznej elegancji z nietypowym elementem, czyli asymetrycznością danego fragmentu sukni. Takie połączenie może być zarówno bardzo skromne, jak i ekstrawaganckie, w zależności od danego modelu. Na pewno jedną z największych zalet sukienek asymetrycznych jest wspomniane połączenie tego, co klasyczne, z czymś nietypowym, przełamującym tradycyjny krój. Oprócz tego sukienki z motywami asymetrycznymi są również niezwykle uniwersalne, ponieważ mogą być zakładane praktycznie niezależnie od okazji.

Jest to spowodowane tym, że motywy asymetryczne są bardzo różne. Mogą być dominującą częścią sukni, wpływając na cały jej kształt i nadając jej konkretnego charakteru. Na pewno jednym z najpopularniejszych motywów asymetrycznych w sukniach jest jedno ramiączko zamiast dwóch. To na nim opiera się wówczas cała sukienka asymetryczna i w ten sposób kreowany jest efekt asymetryczności.

Duży wybór sukienek asymetrycznych

To jednak nie wszystko, ponieważ asymetria w sukienkach ma naprawdę wiele wcieleń. Jeśli chodzi o sukienki, które charakteryzują się klasycznymi fasonami, asymetrycznym elementem może być delikatne rozcięcie z jednej strony u dołu sukni. Może mieć ono zarówno kilkanaście centymetrów, jak i sięgać aż do uda – wszystko zależy od preferencji i efektu, jaki chcesz uzyskać. Jeśli chodzi o klasyczne sukienki, warto tutaj wyróżnić również te, w których asymetrycznym elementem jest ich zakończenie. Taka sukienka asymetryczna może kończyć się nieregularnymi falami, posiadać dodatkową warstwę, która ma inną długość niż podstawowy materiał, ale nie tylko. Bardzo efektownie wyglądają również suknie, których tylna część jest dłuższa niż przednia.

Asymetrycznymi elementami sukienki mogą być również jej ozdoby, czyli kokardy, kwiaty, diamenciki czy innego rodzaju wiązania bądź zdobienia. Często są umieszczane z jednej strony w pasie czy też na ramieniu, ale nie tylko. Możliwości jest naprawdę mnóstwo i to właśnie dzięki temu, że asymetria stwarza ogromne pole do popisu.

Sukienka na każdą okazję

Jak zostało wspomniane, ogromnym atutem sukienek asymetrycznych jest ich uniwersalność pod względem dopasowania do okazji, ponieważ pod pojęciem sukienka asymetryczna kryje się mnóstwo fasonów i stylów. Jeśli szukasz sukienki do pracy, świetnie sprawdzi się klasyczna, idealna na co dzień, mająca asymetryczne zakończenie sukienka. Jeśli w biurze nie obowiązują stroje ściśle klasyczne, świetnie sprawdzi się również kolorowa sukienka z nieregularnymi falami na końcach.

Sukienka asymetryczna opierająca się na jednym ramieniu to z kolei idealny wybór na galę, do opery czy też na sylwestra bądź wesele. Może to być suknia długa bądź sięgająca do kolan, nie ma to znaczenia i zależy wyłącznie od Twojego gustu. Sukienki asymetryczne odzwierciedlają też wiele różnych stylów. Z łatwością znajdziesz sukienkę w stylu romantycznym, marynarskim, wyglądającą jak suknia balowa czy też w stylu boho.

Jak wybrać sukienkę

Czasami podczas zakupów wiesz dokładnie, czego szukasz, a innym razem nie jesteś w stanie zdecydować od razu. Dzięki kilku wskazówkom będziesz wiedzieć, co wybrać; a oto pierwsza z nich: zastanów się, jakiej sukienki na pewno nie chcesz założyć. Chodzi tutaj o to, aby wyeliminować część wariantów, dzięki czemu wybór stanie się łatwiejszy. Jeśli nie lubisz jakiegoś koloru, pewnych ozdób czy też zależy Ci, aby sukienka miała konkretną długość, wiesz, które sukienki zupełnie pominąć. Sukienka asymetryczna ma przede wszystkim być dla Ciebie źródłem dobrego samopoczucia.

Oprócz tego podczas wybierania sukienki zastanów się, jakie buty chcesz do niej założyć oraz jaką torebkę będziesz wtedy nosić – warto stworzyć stylizację, której poszczególne elementy ciekawie się uzupełniają. Weź również pod uwagę okazję i zastanów się, czy w danym dniu będziesz czuć się w takiej sukience komfortowo. Warto zwrócić uwagę również na to, czy suknia będzie odpowiednia do tańca, jeśli wybierasz się w miejsce, w którym będziesz tańczyć.