Czy sukienka w kwiaty wizualnie pogrubia?

Na kobiety zaopatrujące swoją garderobę w nowe produkty czeka wiele pułapek. Muszą one bowiem uważać nie tylko na to, aby nie popełnić modowego faux pas, ale także na to czy przypadkiem dany wzór i fason ubrania nie skraca lub nie pogrubia sylwetki. Jest wiele niepisanych reguł. Zewsząd napływa wiele informacji na temat tego, co jest obecnie modne, w co warto zainwestować, co będzie dobrze, a co źle wyglądać i tym podobne. Trzeba jednak wiedzieć, że część z tych usłyszanych lub znalezionych wiadomości jest nieprawdziwa. Wiele pań uwielbia kwiaty i chętnie kupuje sukienki właśnie z tym motywem. Często jednak występuje wtedy obawa czy przypadkiem kwiecisty wzór nie będzie wizualnie pogrubiał.

Różni ludzie, różne sukienki

Jak powszechnie wiadomo, nie ma na świecie dwóch takich samych osób. Dlatego na wybór sukienki należy patrzeć zupełnie indywidualnie. Bardzo często trzeba samemu dojść do tego w czym wygląda się najlepiej, bo pomimo uogólnionych reguł, które można znaleźć w internecie, na pewno znajdzie się wiele wyjątków. Co nie oznacza, że owe wyjątki nie znajdą dla siebie idealnej sukienki. Może się okazać, że dana osoba o określonej figurze będzie wyglądała świetnie w kreacji, która przez znawców modowych byłaby odrzucona. Przyjęło się jednak, że ubrania (w tym sukienki, bez względu na wzory) powinny być dobierane zgodnie z określonym typem sylwetki. Dlatego też, przy odpowiednim dopasowaniu stylizacji, można praktycznie maksymalnie ukryć efekt pogrubiania przez wzory, takie jak kwiaty.

Polecamy

Wielkość i gęstość kwiecistego motywu

To czy sukienka w kwiaty wizualnie pogrubia zależy od rodzaju wzoru. Nie warto z góry przekreślać florystycznych akcentów z obawy przed optycznym zwiększeniem objętości swojej sylwetki. Bardzo często sprawdza się zasada, że im mniejsze printy, tym lepiej. Sprawiają wrażenie delikatności i lekkości figury. Gorzej jest natomiast z dużymi i wyrazistymi kwiatami (chociaż przy odrobinie cierpliwości także da się zatuszować efekt pogrubiania). Przykuwają bowiem uwagę i poszerzają całą sylwetkę. Może to być jednak przychylna cecha! Jeśli kobieta jest małą i bardzo szczupłą osobą to sukienka w duży, kwiecisty wzór będzie z całą pewnością strzałem w dziesiątkę. Doda jej optycznie kilku kilogramów i uwydatni wszystkie atuty figury. Dobrze dobrana stylizacja we florystyczne printy (bez względu na typ sylwetki czy wzrost) może skutecznie skorygować wszelkie wady czy niedoskonałości sylwetki, a wszelkie zalety podkreślić.

Pogrubianie nie takie złe!

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, nie zawsze pogrubienie przez sukienkę w kwiaty jest niekorzystne. Cechę tą można wykorzystać w bardzo ciekawy sposób! Zdecydowanie zadowolone będą z efektu panie o niewielkim biuście. Sukienka w kolorowy, florystyczny print, wizualnie znacznie go powiększy! Kwiaty można także wykorzystać do poszerzenia wąskich bioder. W tym przypadku warto jednak wybierać suknie dopasowane do ciała, nieco obcisłe. Zwiewne i luźne modele mogą bowiem zwisać z bioder i zamiast je poszerzyć - optycznie zmniejszą ich objętość. Co ciekawe, aby zmaksymalizować efekt zwiększenia szerokości bioder, najlepiej wybrać sukienkę z kwiecistym motywem, który jest ułożony poziomo.

Polecamy

Sukienka w kwiaty może też wyszczuplić!

Ile rodzajów, tyle możliwości, ale okazuje się, że florystyczny print nie tylko pogrubia. Wszystko zależy od określonego modelu sukienki i sposobu rozmieszczenia wzorów. Jeśli kwiaty ułożone są na ubraniu pionowo to w większości przypadków wystąpi efekt optycznego wyszczuplenia. Będzie on spotęgowany, jeśli wzór będzie drobny i nie wystąpią duże, kwiatowe akcenty. Taka stylizacja to idealna opcja na wszelkiego rodzaju randki. Każda kobieta w kwiecistej sukience będzie się prezentowała romantycznie i dziewczęco. Żeby jednak zbytnio nie przesłodzić wizerunku, dobrym sposobem jest połączenie kwiatów z nowoczesnymi akcesoriami.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii