Kiedy uznać, że sukienka jest za krótka?

W wyborze idealnej sukienki trzeba zwracać uwagę nie tylko na to, czy pasuje ona do figury, butów czy gustu, ale także czy nie jest zbyt długa lub krótka. Niekiedy ciężko jest dobrać idealną długość kreacji, zwłaszcza, że pomimo ogólnej i międzynarodowej rozmiarówki, często każdy model lub seria sukienki nieco się różni od innych. Niekiedy nawet kilka centymetrów ma znaczenie i może znacząco skrócić sylwetkę albo sprawić, że będzie się wyglądało niestosownie i wzrośnie poziom dyskomfortu. Jak więc wymierzyć idealną długość sukni dla konkretnej osoby i kiedy uznać, że sukienka jest za krótka?

Uwodzicielski wygląd, a długość sukienki

Kobiety bardzo często decydują się na założenie sukienki mini, gdy udają się na jakieś ważne uroczystości, takie jak wesele czy większe przyjęcie. Ubierają ją także wtedy, gdy chcą prezentować się nienagannie oraz uwodzicielsko. Miniówki to świetny wybór na wszelkiego rodzaju randki. Podkreślają każdy atut sylwetki, a do tego optycznie wydłużają i wyszczuplają nogi. Jak jednak wyczuć tą niewielką granicę pomiędzy kuszącą, a niestosowaną prezencją? Często jest to bardzo problematyczne, bo nie da się jednoznacznie określić, w którym momencie dana sukienka musi się kończyć. Dla każdej osoby ten koniec będzie gdzie indziej. Wszystko zależy od długości nóg, ogólnego wzrostu oraz tuszy. Na szczęście istnieje kilka podstawowych zasad, które z całą pewnością pozwolą choć odrobinę ułatwić ocenę czy przypadkiem sukienka nie jest za krótka.

Wygoda i elegancja

Wybierając idealną kreację, należy zwracać przede wszystkim uwagę na to, aby była wygodna. Trzeba bowiem wytrzymać w niej niekiedy wiele godzin. Jeśli sukienka jest za krótka, na pewno będzie to dla wszystkich pań bardzo uciążliwe i przez to będą się czuły niekomfortowo. Aby zatuszować ten efekt, zaczną nadmiernie poprawiać oraz obciągać sukienkę w dół, co nie wygląda elegancko. Jest to istotne w szczególności na przyjęciach, gdzie nie zna się zbyt wielu ludzi. Ubranie jest bowiem bardzo ważnym elementem, jeśli chodzi o pierwsze wrażenie. Za krótka sukienka może być odebrana przez innych jako wulgarna i nieodpowiednia - myśli te zostaną skierowane także do posiadaczki kreacji. Jak temu przeciwdziałać? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Przede wszystkim trzeba potrafić odróżniać sukienki mini od tunik. Te drugie mogą być jeszcze bardziej kłopotliwe - często z tyłu sylwetki nie są odpowiednio długie (a jest to konieczne, bo podczas wykonywania tradycyjnych czynności należy pamiętać, że nie tylko ciało jest w ruchu, ale także leżące na nim ubranie).

Polecamy

Jak dopasować do siebie długość sukienki?

Styliści wiedzą jak trudno jest określić najmniejszą długość sukienek, dlatego stworzyli ogólne instrukcje, do których należy się stosować. Aby dobrać idealną długość, należy stanąć na baczność, z wyprostowaną postawą i rękami opuszczonymi wzdłuż sylwetki. Następnym krokiem jest rozszerzenie palców dłoni i nakreślenie kciukami niewidzialnej linii na udach. To właśnie ta linia będzie stanowić minimum długości sukni. Aby zachować estetyczny i gustowny wygląd i zapewnić sobie maksymalny komfort, jej koniec nie powinien sięgać powyżej miejsca wyznaczonego przez kciuki.

Wyjątki od reguły

Niestety sukienki mini nie są dla każdego. Nawet jeśli dobrze dopasuje się jej długość, może się okazać, że ogólny wizerunek wciąż nie będzie zbyt atrakcyjny. Wszystko zależy bowiem od stanu i kondycji nóg. Trzeba samodzielnie ocenić czy są widoczne żyłki, cellulit albo bardzo blada, nieopalona skóra. Z tym ostatnim oczywiście można sobie poradzić wystawiając się na działanie promieniowania słonecznego albo poprzez użycie samoopalacza. Reszta mankamentów może jednak sprzyjać znacznemu pogorszeniu wyglądu. Jedną z opcji jest między innymi zainwestowanie w kryjące rajstopy, które mogą skutecznie zmniejszyć lub całkowicie ukryć wszelkie niedoskonałości.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii