Kiedy sukienka jest zbyt ciasna?

Większość kobiet zna ten ból - kupiona na specjalną okazję sukienka nagle się skurczyła. Jeszcze kilka tygodni temu była idealna, a teraz daleko jej do perfekcji. Kiedy sukienka jest za ciasna, nic już nie wygląda dobrze, choćby nawet dobrać do niej najbardziej wyszukane dodatki. Co w takim razie można zrobić? We względnie dobrej sytuacji są te osoby, które przymierzyły kreację kilka dni przed imprezą. Jeszcze nie wszystko stracone i będzie można uratować ten outfit. Istnieje na to kilka niezawodnych sposobów i kobiecych trików.

Kiedy sukienka jest za ciasna - jak to rozpoznać?

Nie jest to trudne do zauważenia wbrew pozorom, choć czasem, gdy sukienka staje się prawie za ciasna, można mieć problem z dostrzeżeniem cienkiej granicy między “opinająca”, a “zbyt ciasna”. Pierwszym, najbardziej charakterystycznym znakiem będzie oczywiście ograniczenie swobody ruchów. Sukienka nas krępuje i powoduje, że nie możemy swobodnie oddychać. Drugim znakiem jest oczywiście nieestetyczne marszczenie się tam, gdzie marszczeń być nie powinno. Dzieje się tak wówczas, gdy w danym miejscu sukienka musi objąć nieco więcej ciała. Poza tym może też podnosić się przy każdym, nawet nieznacznym ruchu rąk i wymaga ciągłego poprawiania. Ostatnim znakiem mówiącym nam, że sukienka jest za ciasna jest podkreślanie niedoskonałości figury, zamiast ich maskowania. Nie ma nic gorszego i żadna kobieta nie będzie czuła się dobrze wiedząc, że jej kompleksy są wystawione na widok każdej, spoglądającej na nią osoby. Co zatem można zrobić, żeby tego uniknąć?

Krawcowa

Pierwsza myśl to zakup innej sukienki. To jednak pociągnie za sobą kolejne wydatki na dobraną torebkę, buty i biżuterię. Jedną z tańszych możliwości jest wizyta u krawcowej. Być może będzie w stanie pomóc i nieco poszerzyć sukienkę. Trzeba jednak liczyć się z faktem, że krawcowa ma też inne zlecenia i może nie zdążyć z naszym do wielkiego dnia. Poza tym nie każdy fason sukienki da się łatwo poszerzyć bez większej ingerencji. Najlepiej jednak będzie się wybrać do takiej specjalistki i sprawdzić, czy jest coś, co można zrobić. Jeśli nie, pozostaje inna opcja.

Błyskawiczna walka z wagą

Kiedy sukienka jest za ciasna, zwykle oczywiście jest to kwestia dodatkowych kilogramów. Nie ma szans, żeby zrzucić ich 5 czy więcej w ciągu kilku dni, ale można zrobić kilka rzeczy, by ciało było smuklejsze. Dzięki temu my same także poczujemy się lżej i pewniej. Po pierwsze - pij więcej wody. Jest to jeden z banalnych, ale bardzo skutecznych sposobów na to, by pozbyć się opuchlizny. Niewystarczająco nawodniony organizm gromadzi płyny, a przez to mamy wrażenie obrzmienia. Trudniej wtedy zmieścić się w sukienkę czy nawet założyć buty na obcasie. O tej zasadzie zresztą warto pamiętać cały czas, nie tylko ze względu na utrzymanie właściwej wagi, ale dla zapewnienia zdrowia swojemu organizmowi. Warto też zaplanować choć kilka wizyt na siłowni oraz lżejsze posiłki. Taka błyskawiczna dieta pomoże nieco wysmuklić ciało i w połączeniu z innymi sprytnymi patentami, pozwoli zmieścić się w wybraną sukienkę. Oczywiście mówimy stanowcze “nie” głodówkom czy drastycznemu ograniczeniu spożywanych kalorii.

Modowe triki na za ciasną sukienkę

Nawet jeśli nie zdążysz wysmuklić ciała do dnia, w którym masz założyć daną kreację, nie panikuj! Istnieje kilka sprawdzonych modowych trików pozwalających na optyczne wyszczuplenie. Zadbaj o dobrze dobraną bieliznę. Ta musi być nie tylko wygodna. Biustonosz powinien skutecznie podtrzymywać piersi. Majtki nie mogą być zbyt opięte, choć być może dobrym pomysłem będzie bielizna wyszczuplająca. Zakładając rajstopy, warto poszukać takich, które nie będą miały mocno obcisłej gumy w pasie. W ten sposób unikniemy sztucznego tworzenia się i podkreślania tzw. oponki. Lepiej postawić na pończochy, lub zrezygnować z rajstop całkowicie, jeśli istnieje taka możliwość. Kiedy sukienka jest za ciasna, warto dobrać do niej dużą kopertówkę, która optycznie poprawi nasze proporcje.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii